Gra miejska „Złodzieje Zgody”

W dniu 12 października 2014r. uczniowie pięciu szkół toruńskich brali udział w Grze Miejskiej pt. „Złodzieje Zgody” zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji przez Gildia Mediacyjna przy udziale KOŁO Naukowe Psychologii, Mediacji i Negocjacji Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Inicjatywa Młodych, Radny Województwa Kujawsko – Pomorskiego dr Przemysław Przybylski, pod patronatem Prezydenta Miasta Toruń.

Było bardzo dużo zabawy,śmiechu, wiedzy i mediacji

Dziękujemy za udział V LO im. Jana Pawła II w Toruniu 1LO im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (oficjalny profil), ZS UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu, Spotted: Gimnazjum nr 28 w Toruniu i Gimnazjum nr 3 w Toruniui oczywiście opiekunom grup za współorganizacje, determinacje i zaangażowanie.

Gratulujemy V LO za zajęcie I miejsca.

Celem przedsięwzięcia było:

-zapoznanie minimum 60 uczniów klas trzecich wybranych Liceów Ogólnokształcących i Szkół Gimnazjalnych z ideą mediacji i ugodowych alternatyw rozwiązywania konfliktów podczas szkoleń.

-zintegrowanie młodzieży i wskazanie pozytywnych aspektów wspólnego działania w przestrzeni miejskiej.

-zapoznanie uczniów z historią miasta (w kontekście występujących w przeszłości konfliktów),
z instytucjami związanymi z mediacją takimi jak Sąd Rejonowy, Okręgowe Izby Radców prawnych , Fundacje, wskazanie uczniom konieczności poszukiwania informacji związanych
z mediacjami, elementami prawa cywilnego opisującego mediacje oraz edukowanie na temat zagadnień mediacyjnych i umiejętności komunikacyjnych